Блогерки со облини кои ќе ве натераат да ја засакате модата иако имате повеќе килограми

Блогерки со облини кои ќе ве натераат да ја засакате модата иако имате повеќе килограми

Премногу се навикнавме на Кијара Ферањи, Кристина Базан и сите останати преслаби модни блогерки. Време е за модно освежување со новиот бран „плус сајз“ блогерки кои успеаја да ги скршат бариерите на обичната мода и да покажат дека облините се убави. Во следнава листа ви ги издвојуваме седумте најубави „плус сајз“ блогерки.

1. Габи Грег

Габи Фреш е една од најпознатите модни блогерки со облини. Се има појавено во најпознатите списанија како „Тин Вог“, „Севентин“, „Космо“ и многу други. Нејзиниот Инстаграм профил е еден од најследените во светот. Нејзиниот стил варира од бохо шик до елегантен, но има некоја необична љубов кон костимите за капење.

1-blogerki-so-oblini-koi-ke-ve-nateraat-da-ja-zasakaate-modata-iako-imate-visok-kilogrami-kafepauza.mk 2-blogerki-so-oblini-koi-ke-ve-nateraat-da-ja-zasakaate-modata-iako-imate-visok-kilogrami-kafepauza.mk

2. Николет Масон

Освен што е сопственичка на еден од најпопуларните модни блогови, нејзината популарност се должи и на нејзината напорна работа во списанието „Мери Клер“. Нејзините бројни соработки со „Вог Италија“, „Refinery 29“ и „StyleCaster“ ја пробија на модната сцена. На Инстаграм објавува селфи фотки, фотографии од нејзината облека и местата коишто ги посетува. Голем љубител е на минимализам и пастелни бои.

3-blogerki-so-oblini-koi-ke-ve-nateraat-da-ja-zasakaate-modata-iako-imate-visok-kilogrami-kafepauza.mk 4-blogerki-so-oblini-koi-ke-ve-nateraat-da-ja-zasakaate-modata-iako-imate-visok-kilogrami-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар