Софија Сионова | Кафе пауза - Part 4

Животни лекции кои можеме да ги научиме од животот на Фрида Кало

Фрида Кало имала тежок живот, но сепак тоа не ја спречило да го проживее со радост, смеа и многу љубов.

8 одлични места кои треба да ги посетите ако сте во Амстердам!

Прекрасни канали, архитектура која го одзема здивот и неверојатна уметност - ова се само дел од причините зошто треба да го посетите...

Фокусирајте се на себеси: 3 клучни совети кои ќе ве направат посреќни

Како жени, постојано се соочуваме со притисоци од разни статии во врска со тоа како да им удоволиме на мажите – како да бидеме поубави, што да правиме за да нѐ сакаат повеќе и сл.

5 нешта кои неверојатно многу ги нервираат келнерите во кафулињата

Тие се спремни да ни го дадат она што ни треба, но некои нешта што ги правиме едноставно ги нервираат келнерите.

Секси е да се биде паметен: 9 апликации кои ќе го раздрмаат вашиот мозок

Исто како што на физичкото тело му треба постојано вежбање, така и мозокот заслужува дневни вежби за да ви ја подобри меморијата и когнитивните способности.

6 проблеми во врските кои никогаш не би постоеле да не беа социјалните медиуми

Ако не постоеја социјалните медиуми, тогаш и овие проблеми немаше да постојат.

Поучна приказна: И кога љубовта ќе згасне, споменот останува засекогаш

На крајот од едно поле стојат Љубовта и Самотијата и набљудуваат млад заљубен пар.

Блажена состојба: Што всушност треба да јадете кога сте бремени?

Постојат толку многу информации кога станува збор за исхраната за време на бременоста. Ова помага, но не е доволно.

Дали можете да ја решите оваа неверојатно тешка загатка? Откријте!

Обвинети сте за убиство кое не сте го сториле...

Како хороскопските знаци ја поднесуваат сексуалната апстиненција?

Сексот за некои луѓе е голема потреба без која не можат да живеат, а некои пак, можат и да преживеат без редовна акција.