Квиз: Дали се облекувате соодветно на годините?

Решете го тестот и откријте дали се облекувате соодветно на вашата возраст.

8 модни совети за девојките со бујно деколте

Големите гради се привилегија која не секој ја има, но често може да претставуваат и проблем при изборот на облека. Ова се најдобрите совети за дамите со бујно деколте.

14 работи за кои мајките отсекогаш биле во право

Нашите мајки често се премногу грижливи, ни досадуваат и нѐ опоменуваат, но на крајот од денот тоа се жените кои поминале часови и часови во болки за ние да постоиме и тие ни мислат најдобро.

5 безвременски стилови на чевли во кои вечно ќе бидете заљубени

Да ги погледнеме петте стилови кои можете да ги изберете сега, а во кои засекогаш ќе останете заљубени.

27 прекрасни фустани за деверуши, кои сепак нема да ја засенат невестата

Ова се 27 модерни и соодветни фустани за деверуши, кои ќе изгледаат прекрасно покрај невестата. Сепак е нејзин специјален ден, нели?

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.

Грижете се за вашите стапала

Вашите стапала се основа на секое ваше движење. Време е да го добијат третманот кој го заслужуваат.

7 работи во кои никогаш не сте престари да верувате

Никогаш не заборавајте дека е важно да ја сочувате вербата и да имате соништа, затоа што само така ќе бидете среќни и ќе ја почувствувате вистинската смисла на животот.