Дали можете да ја решите оваа неверојатно тешка загатка? Откријте!

Дали можете да ја решите оваа неверојатно тешка загатка? Откријте!

Живеете сами. Поседувате заклучена плевна чија брава е наместена така што вратата може да се затвори без клуч, но тој е сепак потребен за да може да се отвори. Ја отворивте вратата, ставивте некои работи внатре и решивте да ја заклучите плевната. Следниот ден, полицијата наоѓа мртво тело во плевната. Бидејќи вие сте единствената личност која живее во вашата куќа, полицијата мисли дека вие сте убиецот, но вие не сте направиле ништо лошо.

0-dali-mozhete-da-ja-reshite-ovaa-neverojatno-teshka-zagatka-otkrijte-kafepauza.mk

Постои начин на кој било извршено убиството. Дали можете да го откриете тој начин и да ѝ докажете на полицијата дека не сте виновни?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

 1. Деа Reply

  Кога правите веќе вакви загатки, ставете барем одговор 😀 Не можам да заспијам вечер од агонија зашто не го знам одговорот

  • unknown Reply

   sigurno i oni nego znaat odgovorot 😉

   • Кафе пауза Reply

    Па ајде подрудете се малку, па ќе го објавиме точното решение. 🙂

    • Анонимен Reply

     Ve molam objavete go vednas

 2. kikiriki Reply

  najveroajtno jas sum se samoubil ako drug ne zivee vo kukata :D:D:D:d

 3. Bambus Reply

  Моето мислење е дека полицијата неможе да го најде телото бидејќи вратата е заклучена 😉

 4. Bambusce Reply

  Моето мислење е дека полицијата неможе да го пронајде мртвото тело бидејќи вратата е заклучена,а убиецот бил човекот кој можел да ја отвори

 5. Анонимен Reply

  многу лошо ја имате преведено.. вака никој не би ја решил..

Остави коментар