Софија Сионова | Кафе пауза - Part 3

10 ситуации кои им се случуваат само на оние што постојано изгледаат намуртено

Навистина не е пријатно кога лицето постојано ти изгледа како да сакаш да убиеш некого, а овие 10 ситуации се доказ за тоа.

Искрено писмо од една мајка која ја доловува вистината за периодот по пораѓањето

„Многумина ми кажаа дека кога ќе станам мајка ќе бидам многу исцрпена, но никој не ми кажа дека ќе го замразам мојот сопруг.“

Пронајдете го совршениот парфем за секој хороскопски знак: Какви мириси сака секој од нив?

Ако му верувате на хороскопскиот знак околу љубовниот живот, тогаш зошто не би му верувале и за парфемите?

Слатки пораки скриени во кибрит кои ќе ве насмеат и ќе ви го разубават денот!

Инспирирани од картичките и подароците, овие креативни и добро осмислени пораки се одличен подарок за секого.

Секс за смирување: 10 причини кои ќе ве натераат да водите љубов, а не војна

Љубовните кавги се слатки маки – викање, зборови кажани во афект и уште милион нешта на кои ќе се сетите кога ќе се спомнат караници со партнерот...

5 нешта што се случуваат кога ќе се опкружите со вистинските луѓе и каде да ги најдете!

Колку пати досега во животот сте сакале да направите нешто и тоа сте му го спомнале на пријател кој веднаш ве исполнил со негативна енергија, па на крај сте се откажале?

17 животни лекции што ги научивме од чик-флик филмовите

Романтичните комедии, иако омилени на многу девојки, не се многу ценети во филмската индустрија, но факт е дека многу може да се научи од нив.

9 докази кои потврдуваат дека мажите знаат да бидат романтични

Можеби не сонуваат за совршената свадба, но момците сакаат да создаваат посебни моменти исто колку и жените. Еве 9 докази кои ќе го потврдат тоа.

10 проблеми на девојките кои постојано носат црвен кармин

Црвениот кармин е благослов, но и проклетство.

4 правила до кои мора да се придржувате ако сакате да ви успее новата врска

Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето, но постојат 4 правила до кои мора да се придржувате.