50 причини зошто е прекрасно да се биде во брак

Имате некој со кој ќе остарите заедно...

10 причини зошто тоа што сте сега сингл може да е најдоброто нешто што ви се случило?

Добрите вести се дека оваа фаза од вашиот живот ќе пројде и еден ден ќе бидете благодарни што сте ја искусиле, колку и да ви изгледа тоа неверојатно во моментов...

Цитати од легендарниот Леонардо ДиКаприо кои ќе ве придвижат напред

„За да се приклучите на тој 1%, морате да го правите она што 99% не го прават.“ - Лео

100 начини да постигнете успех во сè што правите во животот

„Ние сме она што постојано го повторуваме. Тоа значи дека извонредноста не се случува како резултат на делување, туку како резултат на навика.“ – Аристотел

Airbnb слави 10 години: Еве кои се 10-те најпосакувани домови во светот според корисниците

Десетте имоти коишто тие ги идентификуваат како најпопуларни, имаат вкупно 860.000 срценца од корисниците, коишто во текот на изминатата декада ги додале во нивната листа на желби.

Овие 20 родители можат да најдат решение на буквално секој проблем

Погледнете ја листата со овие досетливи родители, коишто знаат како лесно да се справат со тешките секојдневни обврски околу децата.

29 совршени примери со животни коишто покажуваат што значи да се биде мајка

Овие 29 фотографии од животни, се само уште еден доказ за тоа колку мајките се жртвуваат за доброто на своите деца.

Колумбиска компанија прави куќи од пластичен отпад, кои чинат само 280 долари

Во Богота дневно се исфрлаат 700 тони пластичен отпад, а само 100 тони од нив се рециклираат, но благодарение на архитектот Оскар Мендез, овој проблем конечно се решава на подобар начин...

Овој маж испливал неверојатни 163 километри за 55 часа, а причината зад тоа ќе ви го стопи срцето

Докторите рекле дека многу се мали шансите младото момче да ја преживее леукемијата. Но, Мартин им го докажал спротивното...

Зашто се чувствувате несреќно и што можете да направите околу тоа?

Уште кога се будиме од сон, одлуките кои ги донесуваме во тој момент се причината која му претходи на понатамошниот тек од нашиот ден.

Зошто сте посреќни кога сте сингл, според вашиот хороскопски знак?

Без разлика колку време поминало откако сте сингл, дознајте зошто ова е период од животот за којшто треба да бидете благодарни и можете многу да научите за себе.

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Рибите

Нивниот исклучителен ум честопати ги става во ситуации коишто повеќето смртници не ги искусуваат во текот на целиот животен век.