30 септември 2019 | Кафе пауза

5 начини на кои можете да го поттикнете да ви пристапи

Исто како што вам не ви е лесно да пристапите некому, така и нему може да му биде страв – особено ако не е сигурен дали ви се допаѓа.

4 начини за привлекување позитивни случувања и луѓе: Емоциите го одредуваат нашиот живот

Во својата потрага по тоа што го сакаме, ние понекогаш не разбираме дека привлекувањето лежи во магнетизмот на нашето срце.

Невролозите откриваат: За време на есента сме попаметни во однос на останатите сезони

И покрај тоа што не се сигурни за вистинската причина зошто резултатите се вакви, д-р Лим и останатите научниците во тимот тврдат дека оваа студија отвора нови можности за разбирање на начинот на кој мозокот го достигнува својот врв.

Италијански илустратор се впушта во луди авантури со ликови од Дизни

Како деца, многумина од нас сонуваа за магични места каде што би можеле да имаме луди авантури со кул пријатели од светот на фантазијата.

Краток тест: Дознајте колку е здраво вашето срце

Па, доколку сакате да дознаете колку е старо вашето срце, тестирајте го со помош на овој калкулатор за срце.

Зошто е добро да спиете во ладна соба?

Температурата на воздухот во спалната соба може да има огромно влијание на квалитетот на вашиот сон.

Среќните луѓе имаат посебен мирис? Еве зошто тие ги привлекуваат останатите…

Добрите луѓе мирисаат на интимност, прегратки и љубов. Тие зрачат со топлина, па затоа и со нив се трудиме да бидеме што поотворени можеме. Многу е удобно да се биде покрај нив, се чувствуваме како да сме дома.

3-те хороскопски знаци за кои оваа недела ќе биде незаборавна

Од романси и мотивација на работното место, до енергија и започнување нови нешта – оваа недела ќе биде навистина неверојатна и незаборавна за родените во следниве 3 хороскопски знаци.