01 февруари 2019 | Кафе пауза

Луѓето со овој хороскопски знак сакаат да го променат светот

Овие луѓе се способни да издржат многу повеќе отколку што се свесни.

Ледено кафе со чоколадо и сладолед

Зимско кафе што му пркоси на студот

Вештачката интелигенција го „оживеа“ Салвадор Дали

Од музејот „Салвадор Дали“ во американскиот град Санкт Петербург изјавиле дека нивните посетители ќе имаат нов специјален водич – уметникот Салвадор Дали.

5 продукти за убавина што дерматолозите никогаш не би ги ставиле на своето лице

Дерматолозите најмногу знаат што е најдобро, а што најлошо за кожата.

10 причини зошто треба да ги замените пластичните кеси со платнена торба

Иако овие кеси се навистина практични, нанесуваат многу штета на животната средина и на нашето здравје.

Совети од минатото за одбирање сопруг што ќе ги изненадат сите жени

Во 1923-та година била издадена книга со наслов „Мажи за кои не треба да се венчате“ од Рејнхолд Герлинг.

Што всушност можат да значат вашите проблеми со потењето?

Претераното потење може да направи да се чувствувате неудобно, но може да биде и знак за некој поголем проблем.

13 знаци кои покажуваат дека вие сте токсичниот партнер во врската

Дали сите ваши врски почнуваат среќнo и со ентузијазам, но секогаш се претвораат во токсични?

11 туристички атракции кои повеќе не постојат бидејќи се уништени од луѓето

Луѓето можат да нанесат штета на разни начини – од едноставно дишење, па сè до намерно уништување.

Што ќе се случува со вашето тело доколку пиете само вода?

Засладените пијалаци не само што можат да ви ја зголемат тежината, туку предизвикуваат и бројни проблеми во вашето тело.