14 декември 2018 | Кафе пауза

20 животни принципи според кои се води секој Стрелец

Стрелците навистина знаат како да ги преминат границите и да го тестираат трпението на луѓето околу нив.
Датум: 14 дек 2018
, Автор:

Контакт со Сентинелците, најизолираното племе во светот

Во 1991-ва година, една жена го направила невозможното – стапила во контакт со најизолираното племе во светот.

8 онлајн трикови што ќе ви го направат животот поедноставен

Ако секојдневно сте онлајн, постојат некои трикови што можат да ви го олеснат целото искуство.

6 чудни нешта што сигурно не сте ги знаеле за успешните бракови

Според науката, постојат многу случајни работи кои можат да го направат бракот успешен.

5 причини зошто треба да му читате книги на вашето најмало пред спиење

Како што поминува времето, така сè повеќе се запоставуваат некои од најважните моменти меѓу родителите и нивните деца.

Вашите фотографии на Инстаграм кажуваат за вас многу повеќе отколку што мислите

Изгледа дека фотографиите и филтрите што ги користите можат да кажат многу за вашиот карактер, па дури и за вашето здравје.

10-те најгламурозни венчавки што ја обележаа 2018-та година

Изминатава година ја обележаа две кралски венчавки коишто ги следеше целиот свет.

Милениумците имаат подобри финансиски навики од постарите генерации

Гледајќи ги финансиските проблеми на нивните родители, милениумците развиле подобри навики за трошење од нив.

Исхраната богата со овошје и зеленчук ја спречува депресијата

Неколку истражувања покажале силна поврзаност помеѓу квалитетот на исхраната и ризикот од депресија.

Кои се најдобрите и најлошите состојки за вашата кожа?

Сигурно имате слушнато за многу работи кои се добри, но и работи кои се лоши за вашата кожа.

Кофеински пунч за незаборавни предновогодишни викенди

Зачинете го вашиот нов омилен алкохолен пијалак

Филм: Смртоносни машини (Mortal Engines)

Во постапокалиптичен свет, каде што градовите се движат на тркала и се консумираат помеѓу себе за да преживеат, две личности се среќаваат во Лондон за да се обидат да сопрат загово
12