Пролетна лимонада со јагоди

Пролетна лимонада со јагоди

За пролетно освежување и будење на сите сетила!

Пролетна лимонада со јагоди

Потребни состојки:
  • 950 милилитри филтрирана вода
  • 1 лимон, исцеден
  • Неколку листови свежо нане
  • 100 грама јагоди
  • 3 лажици мед (количината може да се смени по вкус)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете, а потоа сипете ја лимонадата со јагоди во висока стаклена чаша, додајте ледени коцки и уживајте во вкусот!

Расонете се и со ова моќно кафе со вкус на јагода!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар