Перфектна летна салата

Несекојдневна освежувачка салата во чиј вкус ќе уживате…Перфектна летна салатаПотребни состојки:

  • 400 г лубеница
  • 300 г краставица
  • 30 г фета
  • 2 лажици балсамико
  • 1 лажица мед
  • неколку листови свежа мента

Начин на подготовка: Лубеницата, краставицата и фетата исечкајте ги на коцкички и ставете ги во еден сад. Ливчињата мента ставете ги одозгора, а оцетот бласамико и медот измешајте ги заедно и истурете ги во салатата како дресинг сос. Одозгора сипете уште малку балсамико и уживајте во интересниот вкус. Со оваа салата можете да се напиете и една чаша вино.Перфектна летна салата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар