Нов тренд: Маникир со капки вода

Нов тренд: Маникир со капки вода

Додека некои сакаат да цртаат слатки љубовни мотиви и цвеќиња, други сакаат маникир со суви цветови или со капки вода. Неодамна, на Интернет се појави уште една контроверзен тренд на украсување на ноктите.

Нов тренд: Маникир со капки вода

Сигурно барем еднаш сте се восхитувале на капките вода што висат на лисјата и на тревата по топлиот летен дожд и светат на сонцето како скапоцени камења. Истото важи и со капките роса што се појавуваат на цвеќињата и на другите растенија наутро. Дали знаете дека сега можете да направите маникир со таков ефект?

Нема да ви биде многу тешко да го постигнете овој ефект, но неопходно е многу внимателно да нанесете гел на ноктите како основа и добро да го исушите под ламба. Многу вакви идеи веќе можете да најдете на Инстаграм со помош на хаштагот #waterdropnails.

Не плашете се да експериментирате со боите затоа што овој дизајн одговара на која било боја, а капките изгледаат најубаво на зелени нокти, на пастелни нијанси, како и на темни бои. Во споредба со сложените украси на ноктите, не е тешко да го постигнете овој ефект. Резултатот ќе биде уникатен и таквиот маникир нема да остане незабележан. Капките дожд може да ги направите на сите нокти, но може да ставите проѕирен гел и да нагласите само еден нокт.

Погледнете го видеото за да дознаете како да го постигнете овој ефект на ноктите, а потоа погледнете ги фотографиите за да добиете инспирација за совршен маникир за пролетните денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TheGelbar_siza (@thegelbar_siza) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nails By Chloë Lopez (@nailsbychloelopez) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by La coquetería nails & makeup (@la.coqueteria.nails.makeup) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @sojinails on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taya (@tisfortaya) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail Candy 🍭 (@nailcandygrams) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail Candy 🍭 (@nailcandygrams) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LeMinx Spa (@leminxspa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by na paznokciach (@napaznokciach) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona (@simona_press_nail_trainer) on

Погледнете ги овие 10 идеи за маникир што ќе бидат во тренд во текот на 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар