10 идеи за маникир што ќе бидат во тренд во текот на 2020 година

10 идеи за маникир што ќе бидат во тренд во текот на 2020 година

Експертите за уметност на нокти проценија кои трендови од изминатите години ќе се задржат и какви новини следуваат, а еве што ќе ги гледате на ноктите во блиска иднина.

1. Соѕвездие

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ❤ Hang Nguyen aka Moon ❤ (@thehangedit) on

Трендот со космичките теми или оние поврзани со хороскопските знаци би можел да се врати многу побрзо отколку што очекувате.

2. Сјај

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanity Projects (@vanityprojects) on

Ѕвезди кои не се поврзани со соѕвездието, но сјаат и се прелеваат во различни бои или месечина и sвезди се едни од украсите што често ќе можете да ги видите на ноктите.

3. 50 нијанси сино

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 오이네일 🇰🇷 (@oi_nail) on

Класичната сина боја ќе биде најпопуларна во текот на оваа година, но во тренд ќе бидат и разни нијанси на оваа боја.

4. Француски маникир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝙏𝙤𝙢 𝘽𝙖𝙘𝙝𝙞𝙠 𝙉𝙖𝙞𝙡𝙨 (@tombachik) on

Ноктите со едноставен француски маникир се повторно во тренд. Хит ќе биде тенката бела линија на врвот на ноктите затоа што ги прави да изгледаат подолги, а можете да пробате и похрабра верзија, како што е контрастната црно-бела комбинација.

5. Млечно омбре

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NAILS by MEI (@nailsbymei) on

Можете да додатете и малку светки за ноктите да заблескаат, а во тренд ќе бидат и некои нежни нијанси, како што е бојата на лаванда.

6. Различни нијанси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) on

Изберете пет слични нијанси и поиграјте си со вашиот маникир, така што секој нокт ќе изгледа различно.

7. Украсни растенија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

Малите детали во облик на лист или цвет ќе им дадат посебен шарм на ноктите.

8. Акрилни продолжетоци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Park Eunkyung (@nail_unistella) on

Долгите нокти се повторно во мода, а експертите малку се забавуваа со дизајнот на ноктите употребувајќи некои впечатливи бои.

9. Кристали

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mazz Hanna (@mazzhanna) on

Ноктите украсени со кристали и со камчиња изгледаат навистина посебно.

10. Пеперутки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanity Projects (@vanityprojects) on

Пеперутките ќе бидат голем хит исто како што порано беа цветовите. Можете да нацртате на сите нокти, но можете да нацртате и само една пеперутка што ќе изгледа како да слетала на вашиот нокт за да земе здив.

Прочитајте кои 3 модни додатоци ќе доминираат во текот на 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар