3 украси за коса кои се во тренд во 2020 година

3 украси за коса кои се во тренд во 2020 година

Најлесен и најевтин начин за брзо освежување на изгледот и фризурата е да изберете нов детаљ за коса, велат познавачите на модата.

Тековната сезона нуди големи можности во овој поглед, затоа што се работи за некои декоративни детали што веќе ги имате во некој заборавен несесер.

Исто така, предлог од стилистите е да користите накит за украсување на косата.

Затоа, не жалете да ги искористите старите бисерни ѓердани за да ја украсите вашата фризура.

3 украси за коса кои се тренд во 2020 година

Ви предлагаме 3 варијанти за освежување на изгледот на вашата коса:

1. Декоративен ластик за коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

Првиот е декоративен ластик може да го направите од обложена ткаенина со контрастна боја. Ако сте русокоса, слободно изберете ластик обложен со црна ткаенина.

2. Накит за „коњско опавче“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

„Коњското опавче“ е исклучително модерно. Украсете го со низа од циркони или бисери.

3. „Перли“ за коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

„Перлите“ се преселија од џемперите и блузите на косата. Тие се особено популарни на „бохо пунџите“.

Можеби сакате да дознаете и како се прави банана-пунџата која е најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар