Како лесно да излупите лук за 10 секунди?

Сите знаеме дека лупењето лук е досадна и бавна работа. Но, ова видео ќе ви покаже како тоа да го сторите за само 10 секунди, без миризбата да навлезе во вашите прсти. Смачкајте го, удирајќи го силно со дланката врз даска за сечкање. Земете два сада со иста големина. Ставете го здробениот лук во едниот сад, кој ќе го поклопите со другиот сад. Силно протресете 10 секунди и чешнињата сосема ќе се издвојат од лушпата. Не верувате? Погледнете го видеото. Како лесно да излупите лук за 10 секунди?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар