Новиот хибриден супер-автомобил на Порше

Порше детално го претстави својот нов хибриден супер-автомобил, моделот „918 Spyder“, на мото шоуто во Франкфурт за 2013 година. На пазарот ќе се појави наредната година, а сè уште се шпекулира за цената.Новиот хибриден супер-автомобил на ПоршеАвтомобилот ќе достигнува брзина од 0 до 100 км/ч за само 2,8 секунди, а максималната брзина ќе изнесува 340 километри на час. Потрошувачката ќе изнесува само 3 литри на 100 километри. Батериите на хибридот ќе се полнат за 4 часа, а ќе има и мод за брзо полнење за само 25 минути.Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше Новиот хибриден супер-автомобил на Порше


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар