Идеи за маникир за празничниот период што следува

Идеи за маникир за празничниот период што следува

Жените со радост го пречекуваат овој период од годината затоа што можат да експериментираат со својот маникир. Постојат премногу празнични дезени со коишто ноктите ќе ви изгледаат прекрасно за време на новогодишните и божиќните прослави. Погледнете неколку предлози и изберете го маникирот што најмногу се вклопува во вашиот стил.

1. Апстрактни новогодишни елки

Новогодишни елки, но модерни. Овие едноставни зелени линии изгледаат одлично на безбојна, сјајна основа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DRYBY (@drybylondon) on

2. Светки

Ако не сакате нокти со премногу светки, тогаш овој предлог е одличен избор за вас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HOUSE OF LADY MUCK (HOLM) (@houseofladymuck) on

3. Небесни sвезди и месечини

Одлична замена за новогодишните и божиќните дезени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌺☠️ REBECCA FEARN ☠️🌺 (@beautyandtheb) on

4. Едноставни sвезди

Ѕвездите се модерни во текот на целата година, но за Нова година и Божиќ со ваков маникир ќе изгледате посебно. Нека бидат во бела или во металик сребрена боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by shoreditch nails & academy (@shoreditchnails) on

5. Црвени и бели точки

Ако не сте голем љубител на впечатливите дезени или не сакате нешто премногу празнично, пробајте ги овие едноставни точки во боите на Дедо Мраз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Still-london (@still___london) on

6. Црвен сјај

Нема ништо повеќе божиќно од црвениот сјаен лак. Едноставен, но впечатлив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Imarninails (@imarninails) on

7. Сјајни црни нокти

Нема ништо помодерно од црниот сјаен лак, а можете да го комбинирате со секој вечерен аутфит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Bland (@sarahbland) on

8. Шеќерни бастунчиња

Не ќе можете да му одолеете на овој дезен. Комбинирајте го со црвен светкав лак на домалиот прст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Bland (@sarahbland) on

9. Снегулки

Комбинирајте ги традиционалните снегулки на тегет основа со светки со сребрен сјај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Bland (@sarahbland) on

10. Срца

Уште еден дезен што е модерен во текот на целата година. Љубителите на срца ќе се чувствуваат прекрасно со овој маникир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WAH Nails London (@beautystackgang) on

11. Металик златна боја

Сакате нешто пријатно и сјајно? Ова е одлична комбинација за вас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Imarninails (@imarninails) on

Погледнете ги и овие стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар