Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

По летото во кое преовладуваа светлите, неонските и пастелните бои на лакови, оваа есен доминираат темните бои. Се носат чоколадно кафеави, златни и портокалови нијанси, односно боите кои ја карактеризираат есента како годишно време. Погледнете кои лакови се во тренд оваа есен.

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Нежно сина

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Чоколадно кафена

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Темна цреша

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Темно зелена

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Златна

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Сребрена холографска

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Портокалова

Бои на лакови кои се вистински хит оваа есен

Темно виолетова

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар