Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

Нереалниот начин на презентирање на љубовните врски во романтичните комедии, ѝ дало идеја на една артистка да започне врска со самата себе, барем кога станува збор за нејзината фотосерија со автопортрети.Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себеФотографката Пинелопи Колопуло, која ги работела нејзините фотографии како дел од своите магистерски студии по Мода и филм на Лондонскиот моден колеџ, решила да го истражи концептот на љубовните врски, позирајќи пред камерата и како машкото и како женското во врската.Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

„Употребував шминка, перики и разна облека за да се претворам себеси во различни карактери, но омилени фотографии ми се оние кои се фокусираат на некое конкретно движење, како на пример кога ќе ја свиткам половината, на начин кој прави да изгледам како маж“ – вели Пинелопи, која има грчко потекло.

Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себеИ покрај тоа што Пинелопи на почетокот планирала да повика пријатели за да учествуваат во нејзината фотосерија, сепак подоцна решила самата да биде единствениот учесник, бидејќи токму тоа на крајот го направило нејзиниот проект забавен и интересен.Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себеФокусирајќи се на добрите и лошите страни на љубовните врски, бидејќи како што вели артистката „таква е реалноста“, фотографиите кои се уредени во Фотошоп, се осврнуваат на разни хумористични аспекти на паровите кои живеат заедно.Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

„Сакав да направам фотографиите да изгледаат малку смешни, дури и комични, па на моменти може да делуваат и малку пренагласени.“

Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

„Сакам парови, додава таа. Интересни ми се… Секој ден, наликуваат сè повеќе и повеќе еден на друг и понекогаш го губат чувството за индивидуалност.“

Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар