Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки

Креатор на овие прекрасни фотографии од мајки со нивните дечиња кои на светот дошле пред само 24 часа е Џени Луис. Серијата фотографии е наречена „One Day Young“, а Џени не познавала ниту едена од мајките пред оваа фотосесија, туку ги повикала преку оглас. Преку нејзините фотографии таа сакала да ги пренесе емоциите на длабокото поврзување на мајката со штотуку роденото детенце. Фотографиите изобилуваат со топлина, љубов и ведрина.

Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки Штотуку родени бебиња во прегратките на нивите мајки

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар