5 начини како да ги носите тексасните шорцеви оваа сезона

5 начини како да ги носите тексасните шорцеви оваа сезона

И покрај непредвидливите настани што се случуваат во светот, некои работи никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролетта – лето, а во лето ги менуваме фармерките за тексасни шорцеви. Понекогаш дури и со свои раце ги кратите фармерките што ги носите во текот на целата година затоа што тоа е дел од ритуалот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

Обичната блуза или маица се идеални за комбинирање со кратки тексасни шорцеви. Другиот главен хит ова лето ќе бидат тексасните бермуди, односно шорцеви со должина веднаш над колената. Обувките може да го променат расположението на целиот стајлинг. Наместо со патики или со сандали, обидете се да ги комбинирате тексасните шорцеви со каубојки или со високи чизми. Погледнете како инфлуенсерките ги комбинираат тексасните шорцеви.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Leest (@maryleest) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

Погледнете кои обувки ќе бидат заштитен знак на летото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар