Мора да ги имате: Обувки што се заштитен знак на летото

Мора да ги имате: Обувки што се заштитен знак на летото

Еспадрилите се апсолутен хит ова лето, а моделите се различни: кожени, плетени, рамни, со платформа итн. Еспадрилите се едни од најомилените модели на обувки за летните денови, а тоа не е изненадување ако се земе предвид фактот дека тие се многу лесни, удобни и практични обувки, а во исто време се многу женствени и одговараат на речиси секоја облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evita (@evita_collections) on

Акцент на врвот

Класичните еспадрили добија мала промена на врвот што е нагласен во различна боја. Покрај традиционалните платнени модели, кожените се исто така многу популарни. Исклучително практични, тие ќе изгледаат одлично со различни комбинации на облека и можат да се носат во различни пригоди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mass Shoes (@mass.shoes) on

Плетени еспадрили

За љубителите на посветлите ткаенини, тука се плетените еспадрили. Ги има во различни модели: од едноставни спортски со тенок ѓон до романтични, со ремчиња и со платформа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by carolina (@carolitagr) on

Романтични еспадрили

Еспадрилите украсени со панделки околу ногата, како и еспадрилите со романтичен принт во нежни и женски тонови, веќе ги освоија сите дами.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Evita (@evita_collections) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by [espadrij] l’originale (@espadrij) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lolita Pimenta Oficial (@lolitapimenta) on

Погледнете кои други 8 модели на обувки ќе бидат во тренд оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар