10 фризури што им даваат посебен печат на модните трендови

10 фризури што им даваат посебен печат на модните трендови

Тоа што ги прави овие фризури толку гламурозни и елегантни се различните впечатливи детали, а вие можете да ги направите сами. Погледнете ги овие предлози што ќе ве инспирираат да направите модерна фризура.

1. Залижана коса настрана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on

2. Подигната и неуредна коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T A L I E A N N E (@natalieannehair) on

3. Коњско опавче со ланчиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T A L I E A N N E (@natalieannehair) on

4. Дискретни цвеќиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T A L I E A N N E (@natalieannehair) on

5. Исплеткани златни нишки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on

6. Високо коњско опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T A L I E A N N E (@natalieannehair) on

7. Венче од бисери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on

8. Ниска пунџа со мониста

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on

9. Еден впечатлив детаљ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T A L I E A N N E (@natalieannehair) on

10. Неуредна пунџа со шноли

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on

Погледнете како да направите банана-пунџа – најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар