Зошто тркалезниот мебел и тркалезните украси треба да доминираат во домот?

Зошто тркалезниот мебел и тркалезните украси треба да доминираат во домот?

Кои форми преовладуваат во вашиот дом – правоаголни или кружни? Многу е веројатно дека имате повеќе предмети „со ќошиња“, но постои многу добра причина зошто треба да имате што повеќе тркалезни предмети во домот.

Зошто тркалезниот мебел и тркалезните украси треба да доминираат во домот?

Имено, докажано е дека тркалезните форми имаат позитивно и смирувачко влијание врз човечката психа и дека поттикнуваат чувство на среќа, па не треба да ве изненадува тоа што тркалезниот мебел е многу попривлечен за окото.

Поради мазната, заоблена линија што не се прекршува никаде, тркалезните предмети се вклопуваат многу лесно во кој било простор за живеење, а можете да започнете со тркалезна масичка и перници.

Фенг Шуи открива дека предметите со остри агли носат лоша енергија во споредба со фината тркалезна геометрија.

Прочитајте како совршено да ја уредите трпезаријата според фенг шуи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар