Здравствени работници танцуваат за да го прослават пристигнувањето на вакцината против КОВИД-19

Здравствени работници танцуваат за да го прослават пристигнувањето на вакцината против КОВИД-19

2020 година беше тешка за сите, но особено за здравствените работници кои беа на првата линија на борбата против коронавирусот. Пристигнувањето на вакцина против КОВИД-19 означува надеж, па не е ни чудо што здравствените работници во Медицинскиот центар во Бостон избувнаа со среќен танц откако центарот ја доби својата прва пратка со вакцина.

Погледнете го и ова видео во кое мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар