Мирис на кафе и празнична атмосфера во домовите на македонските инстаграмџии

Мирис на кафе и празнична атмосфера во домовите на македонските инстаграмџии

Зимските денови кога сонцето изгрева подоцна, а утрата се многу студени, ја зграпчуваме шолјата кафе и почнуваме да ја украсуваме новогодишната елка, бидејќи празниците веќе ни тропаат на врата!

Дали има нешто поубаво од уживање под омиленото ќебе во празнично украсен дом и мирисот на вкусно кафе? Македонските инстаграмџии споделија неколку фотографии кои докажуваат дека новогодишните празници и кафето се меѓу оние мали работи кои ни даваат чувство на топлина и удобност. Во продолжение погледнете ги креативните фотографии кои можеби и ќе ве инспирираат за новогодишно украсување на домот.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Лилјана Клинчарова Ангеловска (@by_klincharova)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Elena (@elennamiteva)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Marina (@me_mother_of_three)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Upceva (@upcevaa)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Victoria__vicky (@viictory_z)

Погледнете ги и овие кафе фотки од македонските инстаграмџии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар