Загатка: Пронајдете го снешкото кој нема пријател!

Загатка: Пронајдете го снешкото кој нема пријател!

Унгарскиот уметник Дудолф реши да нè забавува во овие студени зимски денови, па ни донесе нова интересна загатка. Во толпата снешковци, треба да го пронајдете снешкото кој нема пријател. Дали ќе успеете?

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Gergely Dudás (@thedudolf)

Ако не успеавте, еве го решението!

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Пронајдете го снешкото кој нема пријател!

Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата луѓе?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар