За оние со око соколово: Дали можете да го пронајдете знамето на Европската Унија меѓу крпите на плажата?

За оние со око соколово: Дали можете да го пронајдете знамето на Европската Унија меѓу крпите на плажата?

Загатките не служат само за забава, туку тие се одличен начин за одржување на менталната хигиена. Вашата задача е да го пронајдете знамето на Европската Унија меѓу сите овие крпи на плажата што наликуваат токму на знамето на ЕУ. Креаторите на оваа загатка откриваат дека ви треба половина минута за решавање на загатката, а рекордот е 26 секунди. Дали можете да го најдете знамето за пократко време?

За оние со око соколово: Дали можете да го пронајдете знамето на Европската Унија меѓу крпите на плажата?

Ако не успеавте да го пронајдете знамето на ЕУ, погледнете го решението.

  • Решение:

    За оние со око соколово: Дали можете да го пронајдете знамето на Европската Унија меѓу крпите на плажата?

Направете го овој тест и откријте дали спаѓате во 1% од луѓето што имаат фотографско памтење.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар