Смешни начини на раскинување

Смешни начини на раскинување

Автор: Вики

„Сè уште ми недостасува мојот бивш, но пoзабавно ми е да го гледам како пати.“

Најдобро е да се избегнуваат ваквите тажни и тмурни изјави. Она што обично ни помага да продолжиме понатаму после раскинувањето, се смешните ситуации на кои се присетуваме.

Без разлика дали ќе му ги пратите на вашиот бивш/а преку СМС или пак ќе си ги задржите само за себе, со ваквите изјави и мисли, секако ќе имате причина да се насмеете. Плус, запомнете дека понекогаш работите треба да се сфаќаат малку полабаво, понесериозно.

Смешни начини на раскинување

Еве неколку начини на смешно раскинување:

„Заборави ја љубовта, јас попрво би се заљубил/а во чоколадо.“

„Најпрво, после раскинувањето, ќе имаш слика за себе, како си сама на 57-58 години, шеташ во ноќница, со косата фатена во пунџа, можеби си библиотекарка, подгреваш супа за една особа и се грижиш за пајажините што растат во твојата утроба.“
-Убави девојки (1996)

„Не оди си лут, само оди си!“

„Не е до мене, до тебе е.“

„Мојот витез во сјаен оклоп испадна дека е губитник во алуминиумска фолија.“

„Јас добив прстен, тој доби прст.“

„Ако твојот мобилен телефон не ѕвони, тоа сум јас.“

„Јас сум толку мизерен/на без тебе, речиси исто како ти да си тука.“

„Зошто не одиш на некое поудобно место, како на пример во кома?“

„Омразата кон тебе ќе бара емоционална посветеност.“

„Разговарај со раката, ако имаш некои прашања – консултирај се со мојот среден прст.“

„Посакувам да бевме подобри непознаници.“

„Ако ти е тешко да си се изнасмееш на себеси, не грижи се, јас со задоволство ќе го направам тоа за тебе.“

„Подобро е да се љуби и да се загуби отколку да се живее со психо до крајот на животот!“

„Мислам дека треба да бидеме само пријатели.“

„Нова година, нова јас, истиот стар ти.“

„Се чувствувам многу подобро откако се откажав од надежта.“

Таа му раскинува, а тој и вели:
„Никогаш нема да најдеш некој како мене“

– Се надевам. Ако не те сакам тебе, зошто би сакала некој како тебе?“

„Кога ти треба маж е исто како кога ти треба падобран. Ако не е тука првиот пат кога ќе ти треба, шансите се мали дека ќе ти треба повторно.“

„Ако поминуваш низ пекол, продолжи да одиш.“

Кој е најинтересниот начин на кој вие сте откачиле некого или пак тој/таа ве оставил вас? Можеби имате нешто што сте сакале да му кажете на вашиот бивш/а, но не сте добиле прилика… испукајте се во коментарите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. ... Reply

  a da stavate po pozitivni sodrzhini?

  • Кафе пауза Reply

   Што е толку негативно тука? Напротив, се работи за полесно прифаќање на ситуации кои вообичаено ни паѓаат тешко.

  • Filigran Reply

   mrazam optimisti …ej mrazam optimisti! :/

 2. Waldorf Reply

  Се согласувам со коментарот на администраторот. 😀
  Добар избор, ми го направивте денов. хаха 😀

 3. jkbhhbhb Reply

  ej mn smeshno hahaha se presmeav :S cista glupost

 4. Za*ban za cel zivot :D Reply

  Iskustvo: Jas nea prsten, taa mene prst

 5. Ime Reply

  „Зошто не одиш на некое поудобно место, како на пример во кома?“
  Ova ne e ni najmalku interesno -.-

 6. sanja Reply

  Тој сакаше да се ожени, јас бев против беговиот брак !

 7. Demonic Reply

  Хух, некој бил ептен исфрустриран.

  Најголема казна за бивш…е токму спротивното на сето ова. Да се покажеш дека ти си тој човечниот, да продолжиш понатаму без никакви grudge-ови, и eventually, да постанеш посреќен, позадоволен, поисполнет и посамостоен. For crying out loud…не сме седмоодделенци…ваљда.

Остави коментар