Неверојатни луѓе прават неверојатни нешта

Фантастична компилација од клипови во кои луѓе изведуваат неверојатни нешта… Најчесто видеата се од луѓе кои се занимаваат со екстремни спортови. Ќе останете подзинати кога ќе видите што сè може да сторат луѓето. Песната во видеото е „Mecha Love“ во изведба на Хадоукен. На официјалниот профил на Хадоукен на Јутјуб, веднаш под видеото можете да ја најдете целосната листа од видеата кои се употребени за креирање на оваа компилација.

Неверојатни луѓе прават неверојатни нешта

Уживајте! Луѓето се неверојатни…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Emir Reply

    Одењето по вода на Mythbusters разоткрија дека не е можно:P за жал:/

Остави коментар