Најинтелигентниот знак во светот

Компанијата „Breakfast NY“ која се занимава со создавање интересни дигитални решенија со кои се премостува јазот помеѓу реалниот и онлајн светот, направиле многу интересен концепт. Тие на брилијантен начин смислиле како на обичните улични знаци да им најдат дигитална и многу корисна функција.Најинтелигентниот знак во светотНивниот модерен уличен знак, наречен „The Most Advanced Sign on Earth“ на секој поминувач може да му обезбеди многу корисни информации. Со притискање на едно копче, можете да дознаете во кој правец ви е најблискиот ресторан, кафуле, журка, автобуска станица, детско игралиште, шопинг центар, спортски натпревар и што ли уште не. Покрај тоа добивате корисни информации за оддалеченоста на настанот, а информациите се влечат од социјалните мрежи и од RSS фидовите на познатите сајтови.Најинтелигентниот знак во светот Најинтелигентниот знак во светот Најинтелигентниот знак во светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар