Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Понекогаш животот знае да ни стане многу тежок и токму животните се оние кои нè потсетуваат дека сè ќе биде во ред. Многу студии дури успеале да докажат дека чувањето куче или мачка видно го намалува стресот кај луѓето.

За да ви помогнеме малку полесно да го поминете денов, направивме колекција од неколку неодоливи животни кои со сигурност ќе ве расположат. Сите овие животни биле фотографирани од многу талентирани фотографи низ светот. Мора да се признае дека тајмингот им бил совршен.

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Ве молам за малку туна!

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Мало бебе еже

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Пуф

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Лук, јас сум твоето… куче!

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Ми изгледате малку збунето…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Потребен сум му на мојот народ!

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Дефинитивно се прејадов…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Дојдете да се гушкаме…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Дали е некој расположен за шолја кафе?

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Ме викаат прасето Били.

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Компјутерите се досадни…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Збрчкани соништа

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Тренираш некоја боречка вештина?

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Морски лав

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Најслаткиот танц

Секој пат кога некој ќе ја вклучи правосмукалката...

Секој пат кога некој ќе ја вклучи правосмукалката…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Лабрадор посвоил мало пајче откако мајка му починала

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Заспани Дедо Мразовци

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Добро завршена работа другар!

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Мх, мх, мх колку е вкусно…

Пиленце

Пиленце

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Не постои вечно непријателство

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Сè што сакам е да се гушкам…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Бакнежи

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Најдобри пријатели

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Незаборавна гримаса

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Поспано кутре во капа

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Лелеее да знаете што видов пред малку…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Заспани зајачиња

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Кутре морнар

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Јави ми се…

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Хот дог

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Јас сум Бетмен!

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Го обожавам мојот најдобар пријател

Неодоливи животни кои ќе ви го направат денот подобар

Не се смеј, ти си следен!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар