25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

Врската помеѓу таткото и ќерката е посебна, незаменлива и нераскинлива. Таа секогаш ќе остане да биде неговата принцезичка, а тој за неа секогаш ќе биде најхрабриот херој, а доказ дека постојат толку силни врски, се овие фотографии.

1. Бидејќи твојот татко те сака безусловно од моментот кога дојде на овој свет

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

2. Те научи како да возиш велосипед…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

3. И да правиш комплексни песочни замоци на плажа

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

4. Секогаш уживаше додека те носеше на ушка како малечка…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

5. И те научи како да станеш најкул девојче во твоето маало

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

6. Постојано те бакнуваше во дебелите обравчиња, бидејќи не можеше да ѝ одолее на твојата сладост

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

7. И знаеше да те успокои секогаш кога имаше проблеми да заспиеш

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

8. Сака да те покажува пред светот

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

9. И да те маскира во разни суперхерои

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

10. Нему не му сметаат смешните фаци кои ги правите заедно пред фотоапаратот…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

11. А не му сметаат ниту слатките фаци

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

12. Те однесе пред олтарот кога сакаше да ја имаш твојата лажна свадба

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

13. И те предаде на друг маж, кога сакаше да направиш вистинска свадба

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

14. Татко ти е хардкор гангстер…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

15. Кој те има носено на многу забавни авантури

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

16. Правеше многу работи за да те забавува додека беше малечка

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

17. И си игравте „ѕе“ кога беше бебе

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

18. Ти беше неговата најубава принцезичка на школските претстави…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

19. Па стана премногу заштитнички настроен кога почна да излегуваш со момчиња

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

20. Сепак, беше тука и за да те теши кога првпат ти го скршија срцето

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

21. Во вашата врска немало никогаш ниту еден досаден момент

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

22. Секогаш ги поддржува твоите амбиции

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

23. И ќе биде покрај тебе и во добро и во лошо…

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

24. Бидејќи вие двајца заедно можете да го освоите светот!

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива

25. Поздрав до сите прекрасни татковци ширум светот ❤

25 причини зошто врската помеѓу татко и ќерка е нераскинлива


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Branko Reply

  ne znam zosto no stvarno taka e

 2. Demonic Reply

  Како личност која поради семејни проблеми десет години не комуницираше со својот татко, ова ме разнежи.
  А сега…се обидувам да надокнадам се` што испуштив.

 3. Име Reply

  I uste poveke od 25 pricini zoto vrskata pomegu tatko i kerka e nerskinliva…
  Zosto tatkoto e papiritaaaaaa
  a moze da bide i papka
  i jagotce , i sonce i….
  A kerkickata e pupale, zajce, lapa bezz…

 4. lola Reply

  како па да не….

 5. Ivana Reply

  kolku mi znaci tatko mi, dokazuva grutkata vo grloto koja mi se napravi dodeka go citav ova.. kako da go vidov mojot zivot so nego pred ocive.. veskrajna ljubov

Остави коментар