Очекувањата кога одиме на плажа наспроти реалноста

Колку пати ви се случило да одите на одмор и да очекувате одлични сончеви денови, а да добиете 6 од 10 облачни денови со дожд?

(1) ochekuvanjata koga odime na plazha nasproti realnosta-www.kafepauza.mk

Бидејќи повеќето луѓе одат на летен одмор само 10 дена во годината, со душа ги чекаат да дојдат, за конечно да си дозволат тотална релаксација, забава и галење на кожата со сончевите зраци. Но, сепак нашите очекувања од условите кои ќе ги добиеме на плажата, најчесто се премногу големи и далеку од реалноста…

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар