Како да отворите вино со тапа доколку немате отворач?

Како да отворите вино со тапа доколку немате отворач?

На сите некогаш ни се има случено да не можеме да отвориме шише вино, бидејќи во моментот немаме соодветен отворач. Сепак, постоел неверојатно лесен начин кој ќе ви го презентира овој млад господин од Франција на видеото.

Како да отворите вино со тапа доколку немате отворач?

Начинот е многу едноставен, а од дополнителна опрема потребна е само вашата кондура. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Stef Reply

    hahha ludiii

  2. Ana Reply

    ехеее еднаш да било… само финтата е да не претераш и на крај да ја извлечеш тапата, како дечково иначе ќе треба да кречиш по дома (од искуство) 🙂

Остави коментар