Големи уши, сини очи, тесно лице: Што откриваат деловите од телото за вашиот карактер?

Големи уши, сини очи, тесно лице: Што откриваат деловите од телото за вашиот карактер?

Дали знаевте дека деловите од вашето тело можат да откријат многу за вас? Ако сакате да дознаете некои работи за некоја личност без да го следите нејзиното однесување, спроведено е истражување кое докажува дека лицето, косата и очите можат да ги откријат многу карактеристики.

Големи уши, сини очи, тесно лице: Што откриваат деловите од телото за вашиот карактер?

Што открива косата?

Бојата на вашата коса е важен фактор за вашата личност. Според некои истражувања, луѓето кои имаат руса коса се полни со самодоверба, а истите истражувања покажуваат дека бојата на косата е исто така поврзана со интелигенцијата.

Што открива лицето?

Луѓето чии изрази на лицето покажуваат како се чувствуваат треба да бидат внимателни и да научат да ги контролираат своите емоции затоа што лесно се читаат. На личностите кои имаат тесно лице луѓето повеќе им веруваат затоа што се чувствуваат опуштено со нив. За оние што имаат тркалезно лице се смета дека се лажговци.

Што откриваат очите?

Луѓето со сини очи наводно не се физички и ментално силни луѓе затоа што таа боја открива големи емоции кои честопати се во судир со самите себе.

Што откриваат ушите?

Експертите велат дека постојат повеќе од 50 различни форми на уши. Ако горниот дел од увото е поголем од долниот, личноста е прилично интелигентна. Ако ушите се рамни, станува збор за креативна личност. Испакнатите уши покажуваат дека личноста е желна за внимание.

Прочитајте што откриваат цртите на вашето лице за вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар