Предизвик: Пронајди го изгубениот прстен во градината

Прошетајте со погледнот низ оваа градина и пробајте да го пронајдете изгубениот прстен. Оваа загатка многумина не можеа да ја решат, а дали вие ќе успеете? Прстенот се крие околу многуте моркови!

Предизвик: Пронајди го изгубениот прстен во градината

  • РЕШЕНИЕ:

    Предизвик: Пронајди го изгубениот прстен во градината

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар