Факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле

Факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле

Ова се неколку забавни статистички факти, од кои ќе научите нешто повеќе за сексот.

Факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле

Секој четврти маж повеќе сака секс во мрак.

За триесет минути секс се трошат околу 200 калории.

После спалната соба, второ најчесто место за секс е автомобилот.

Во просек еден маж доживува ерекција 11 пати дневно.

Секојдневно во светот 200 милиони луѓе имаат секс.

Просечен човек во животот поминува 20.160 минути во секс. Тоа се 336 часа или две недели.

17 пати повеќе уживаме во сексот на полноќ отколку во десет часот наутро.

За време на сексот, машката брада расте побрзо.

Околу 94 проценти од машката популација додава по неколку сантиметри, кога се зборува за должината на пенисот.

Доколку им се верува на производителите, само 6% од мажите користат XL презервативи.

При класичен секс со пенетрација (без орална или мануелна стимулација), оргазам доживуваат 75% од мажите и само 29% од жените.

Според некои истражувања оргазмот не се разликува од уживање во поголема количина на чоколадо.

Како старееме, оргазмите стануваат сè пократки.

Жените кои читаат сексуални романи, два пати повеќе уживаат во сексот.

Сексот е најприродното и најбезбедното средство за смирување.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар