Најубавите бесценети чувства во животот

Животот го прават убав малите нешта. Ова се неколку бесценети чувства кои го прават животот поинтересен, макар и на кратко.

1. Чувството кога ќе го извадиш заштитниот целофан од нов уред

Најубавите бесценети чувства во животот

2. Чувството кога ќе го наполниш резервоарот докрај

Најубавите бесценети чувства во животот

3. Чувството кога ќе се разбудиш во ниедно време и кога ќе сфатиш дека имаш уште многу време за спиење

Најубавите бесценети чувства во животот

4. Чувството кога автоматот ќе ти ја прифати банкнотата од прва

Најубавите бесценети чувства во животот

5. Чувството кога ќе си дојдеш во влез и лифтот е веќе на приземје

Најубавите бесценети чувства во животот

6. Чувството кога ќе облечеш кратки панталони првпат во годината

Најубавите бесценети чувства во животот

7. Чувството кога ќе купиш некој технички уред и прво што правиш ги пукаш меурчињата од заштитната обвивка

Најубавите бесценети чувства во животот

8. Чувството кога првпат ќе стапнеш во песок на одмор

Најубавите бесценети чувства во животот

9. Чувството кога тимот за кој навиваш ќе стане шампион

Најубавите бесценети чувства во животот

10. Чувството кога си доаѓаш дома мртов гладен, а мајка ти зготвила нешто вкусно

Најубавите бесценети чувства во животот

11. Чувството кога ќе се разбудиш испаничен и почнуваш да се спремаш за на училиште/работа и по неколку секунди сфаќаш дека е сабота

Најубавите бесценети чувства во животот

12. Чувството кога ќе си облечеш тренерки, откако цел ден си го поминал во неудобна облека

Најубавите бесценети чувства во животот

13. Чувството кога ќе се разбудиш наспан од дремка, а си спиел само 20 минути

Најубавите бесценети чувства во животот

14. Чувството кога ќе ја пронајдеш на интернет песната која еднаш си ја чул, а ти се вртела во глава цела недела

Најубавите бесценети чувства во животот

15. Чувството кога ќе положиш испит за кој не си се спремил доволно

Најубавите бесценети чувства во животот

16. Чувството кога совршено ќе ја извадиш цената од производот кој си го купил за подарок

Најубавите бесценети чувства во животот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Annie ^_^ Reply

    Kolku e samo preubav zivotot <3 vi nedostigase vakva statija :))

  2. laura Reply

    Malite nesta ne pravat srekni:)

Остави коментар