15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

Не се сите денови подеднакво убави. Некои од нив се навистина бескрајни и досадни, па понекогаш навистина ни е потребен момент исполнет со позитивни емоции. Сигурни сме дека овие фотографии ќе ве расположат и ќе ве потсетат дека има добрина во светот.

1. Момче решило да направи матурски фустан за својата сестра

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

Една девојка од Филипините немала матурски фустан затоа што нејзините родители не можеле да си го дозволат тоа. Нејзиниот брат го дизајнирал фустанот, купил материјали и ја претворил својата соба во работилница. Еве го резултатот:

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

2. Кога не ви се потребни изговори:

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

3. Едно семејство организирало забава по повод 13-тиот роденден на нивното куче. Погледнете само колку е среќно тоа за настанот и за неговата нова играчка:

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

4. Пожарникар спасил 5 луѓе и мачка. Тимот за спасување морал да се потруди за да ја врати во живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by МЧС Москвы (@mosmchs) on

5. „Ова сум јас кога ја видов сопругата на денот на нашата свадба. Мојата помала сестра претходно ме немаше видено како плачам.“

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

6. „Влегов во нечиј двор за да завртам и оваа поларна мечка трчајќи дојде за да ми ја покаже својата топка!“

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

7. „Сестра ми немаше билет за церемонијата за доделување на дипломите, но не знаеше дека јас доаѓам за да одиме заедно.“

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

8. „Ова е Арета, спасена крава. Ги лижеше моите нозе со јазикот, а потоа заспа. Душичка.“

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

9. „97 години подготовка… Дедо ми ги однесе своите „деца“ во Дизниленд“.

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

10. Оваа книжарница знае како да привлече клиенти

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

11. Подарок

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

Ова момче денеска повторно ја доби назад полнетата мачка која ја изгубил пред 3 години, која ја добил од неговиот починат татко. Ова е тој во моментот кога ја отвора кутијата, полн со емоции. Ова им значи премногу на него и на неговата мајка.

12. Публика

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

„Бев на прошетка и видов еден човек свиреше на виолина пред публика составена од 2 патки. Се сомневам дека некогаш ќе видам нешто толку чисто и убаво повторно во мојот живот.“

13. Полицаец прави селфи со својот партнер и пријател. Тие двајца изгледаат навистина кул.

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

14. Освежување

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

„Во моментов сите се подготвуваме за нашите завршни испити, а некој го оставил ова на влезот од библиотеката на Универзитетот.“

15. Не го вознемирувајте лилјакот

15 фотографии кои се топли исто колку и пролетното сонце

Можеби сакате да ги погледнете и овие 16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар