16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

Ако честопати забележувате човечки лица на предметите, станува збор за пареидолија и овој научен феномен е почест отколку што мислите. Од необични пејзажи до прехранбени производи што изгледаат како нешто друго, овие фотографии ќе ве натераат да ги погледнете двапати за да сфатите што се случува навистина.

1. „Овие 2 карпи изгледаат како мајка што го дои своето новороденче.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

2. „Овој леб што го видов во супермаркетот, мислам дека прво тој ме виде мене.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

3. Можете ли да го пронајдете вториот слон?

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

4. „Сенката на растението изгледа како вистински пајак.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

5. „Оваа шишарка изгледа како наредени палачинки, па затоа направив путер од неколку паднати лисја.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

6. „Овој чад од пожарите во Калифорнија изгледа како старец со неговото куче.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

7. „Кралот на џунглата на задната ограда.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

8. „Колено со лик на бебе.“

16 фотографии од природата што изгледаат како нешто друго

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар