Топ 5 содржини за изминатата недела (29.8.-4.9)

Што најмногу се читаше на Кафе пауза минатата недела?Топ 5 содржини за изминатата недела (29.8.-4.9)

1. Ахиловата пета на хороскопските знаци

Секој астролошки знак има одреден дел од телото кој му е особено чувствителен и кој треба да биде третиран со поголема нега и грижа. Прочитајте што велат ѕвездите, за тоа кој дел од вашето тело заслужува посебно внимание.
.

2. Инспиративни приказни со среќен крај

Ова е нашата селекција на 15 инспиративни приказни од сајтот Makes Me Think, кои истовремено ќе успеат да ве насмеат, расплачат и облеат со милион емоции. Се надеваме ќе уживате во психолошкото патување, исто колку што уживавме и ние.
.

3. Трите фази на заљубувањето

Заруменети обравчиња, забрзано чукање на срцето и потење на дланките се само неколку симптоми кои ве издаваат дека почнувате да се заљубувате. Сепак, во внатрешноста на телото има јасни хемиски знаци, кои со сигурност кажуваат дека ве погодила една од стрелите на Купидон. Кога станува збор за љубовта, се чини дека сме оставени на милост и немилост на биохемијата. Еден од најдобрите истражувачи во оваа област е Хелен Фишер од универзитетот во Њу Џерси. Според нејзините зборови, секој човек се заљубува во три фази и секоја од нив вклучува различен сет од хемикалии.
.

4. Смешни грешки при куцање СМС-пораки

Ова е нашата селекција на 25 ултра смешни СМС-пораки испратени од Ајфон, кои веруваме дека ќе ве насмеат до солзи и ви го продолжат животот за неколку години. Ако оваа доза хумор, извлечена од реални ситуации на луѓе не ви е доволна, продолжете со читање комични СМС-пораки на сајтот DamnYouAutoCorrect.com. Уживајте. 🙂 🙂 🙂
.

5. Кое годишно време сте вие?

Верувале или не, постои еден старомоден начин, кој ви кажува кои се вашите бои и тој е сè уште релевантен после многу години. Станува збор за една студија за боите кои најдобро им стојат на луѓето, а се нарекува сезонска анализа на бои.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар