значење | Кафе пауза - Part 3

Сакате да јадете со вашите раце? Еве што тоа кажува за вас

Ако буквално ги лижете вашите прсти по јадењето, најверојатно имате други верувања и погледи за животот и светот.

8 здодевни детски навики што се всушност нормални

Некои од најздодевните навики на вашето дете се всушност сосема нормални, па можете слободно да се опуштите.

Што навистина значи љубовта кон себе?

Љубовта, односно грижата кон себе, не значи постојано да си го дозволувате секое задоволство.

Еве зошто никогаш не смеете да наздравувате со чаша вода

Зад изреката дека треба да го избегнувате тоа всушност се крие древно и нималку наивно верување поради кое можеби е подобро да го избегнувате.

Што кажува за вас начинот на којшто го држите вашиот смартфон?

Начинот на кој ги користиме нашите смартфони може да открие нешта кои не сте ги очекувале.

Вашите фотографии на Инстаграм кажуваат за вас многу повеќе отколку што мислите

Изгледа дека фотографиите и филтрите што ги користите можат да кажат многу за вашиот карактер, па дури и за вашето здравје.

20 фантастични тетоважи со скриено значење

Главната причина што луѓето прават тетоважи е искажување на личниот стил и мислење, или покажување почит кон некого.

Денес е најмоќниот ден во последните 100 години! Но, што точно значи тоа?

Низата 11.11 ни носи чуда, но само ако вистински верувате во нив. Отворете го срцето и ќе се случи чудо!

6 мотивациони фрази кои сигурно ви здодеало да ги слушате и нивното вистинско значење

Можеби следите неколку мотивациони и инспиративни профили на социјалните мрежи...

9-те најпознати видови насмевки и нивното значење

Понекогаш е навистина тешко да ги протолкувате насмевките. Тие можат да се користат за покажување, но и сокривање на чувства.

7 знаци дека треба да обрнете внимание на однесувањето на вашето куче

Луѓето понекогаш не ги разбираат знаците кои покажуваат дека кучето е под стрес или разочарано.

Значењето на големиот костум што Лејди Гага го носеше на црвениот тепих

Лејди Гага уште еднаш го „запали“ Интернетот со нејзиниот моден избор.