20 фантастични тетоважи со скриено значење

20 фантастични тетоважи со скриено значење

Денес тетоважите не се само симболи за некое животно искуство. Главната причина што луѓето прават тетоважи е искажување на личниот стил и мислење, или покажување почит кон некого. Често луѓето се тетовираат во сеќавање на починатите блиски, или само сакаат да започнат ново поглавје во нивниот живот. Овие 20 ремек-дела ќе ви се допаднат бидејќи сите си имаат своја приказна.

1. Можеби забележа, не сум целосно овде

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

2. Ако не можете да ја смените ситуацијата, сменете го вашиот став

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

3. „Татко ми почина и си направив тетоважа“

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

4. Станувате одговорни, засекогаш, за она што сте го припитомиле

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

5. Кога ќе налетате на несреќа, добро е да ја задржите смислата за хумор

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

„Една нога во гробот…“

6. Месечина

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

7. Не им дозволувајте на луѓето, настаните, или животот да ве поразат

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

„Застани исправено“

8. Сопственикот на оваа тетоважа имал панични напади. „Riddikulus“ е магија од серијалот Хари Потер која се користи за нешто страшно да се претвори во смешно

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

9. Уште една тетоважа што се трансформира

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

10. „Пејзажот од сите места на коишто живеев“

20 фантастични тетоважи со сокриено значење

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар