брак | Кафе пауза

Како е да се биде во врска со човек кој веќе има деца?

Иако истражувањата покажуваат дека оваа група мажи се смета за поспремна за посветеност, децата и поранешните партнери можат да ја направат врската многу тешка, а понекогаш дури и да ја уништат.

Дали знаевте дека само во две земји во светот не постои развод?

Ако ви кажеме дека постојат само две земји во светот каде што нема развод, како би реагирале? Некој може да помисли дека ова се мини острови на за кои никој не слушнал, но ќе бидете изненадени.

Што е „емоционален труд“ и како да одржувате рамнотежа во вашиот брак?

Во секоја врска постојат мали секојдневни несогласувања за ситници што може да предизвикаат големи проблеми со текот на времето.

Краток IQ тест за врската или бракот: Пет прашања на кои (веројатно) ќе одговорите точно

Ова не е тест чија цел е да провери дали го знаете точниот одговор, туку дали сте во можност да постапите соодветно.

Задоволете ги овие 5 брачни потреби и не плашете се од развод или неверство

Кога основните потреби на мажите и жените се исполнети во бракот, тој брак функционира многу подобро и партнерите се почитуваат повеќе.

Ако овие работи ви се вртат во главата, немојте да одговорите со „да“ на понудата за брак

Луѓето кои се разведуваат речиси секогаш велат дека знаеле дека не треба да стапат во брак со таа личност.

10 неправедни очекувања што може да го нарушат вашиот брак

Најдоброто нешто што можете да го направите е да бидете свесни за вашите очекувања и да разговарате за нив за да дојдете до компромис.

Најважната „ситница“ за брак која ја прават добрите мажи (и жени)

Кога ќе ви се расипе личниот автомобил, ќе го однесете во сервисен центар без размислување. Кога нешто ќе ви се расипе во бракот или врската, дали ќе се однесувате исто?

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Погледнете на што треба да внимавате ако сакате вашиот брак да биде исполнет со љубов и среќа.

Кога ќе стапи во брак секој хороскопски знак?

Стапувањето во брак е многу важна животна одлука, па астрологијата ќе ви помогне да откриете кога е најдобро да донесете таква одлука според вашиот хороскопски знак.

Како секој хороскопски знак ги уништува врската или бракот, а не е ни свесен за тоа?

Можеби недостатоците во врската ви изгледаат незначајни на почетокот, но тие со текот на времето стануваат сè поважни, што на крајот може да доведе до раскинување.

Дали има вистина? Хороскопот открива каков ќе биде вашиот партнер како сопруг!

Астролозите велат дека sвездите влијаат врз нас кога се вљубуваме.