апарат | Кафе пауза

6 работи што никогаш не смеете да ги ставате во блендер

Бидете добри со вашиот блендер и тој ќе биде добар со вас.

Внимавајте: 3 опасности кои се кријат во коцките мраз

Летото е период од годината кога речиси секојдневно се користат коцки мраз за разладување на пијалаците.

Иднината ни пристигна: Ушен апарат кој инстантно ги преведува странските јазици

Деновите кога треба да се трудиме да го совладаме локалниот јазик се минато.

Најубавото утринско будење што секој би го посакал

Доколку до сега имавте навика да се жалите дека никој не ви носи кафе во кревет, овој, на некој начин романтичен апарат, ќе ви ги исполни желбите.
Датум: 03 авг 2014
, Автор:

Жена за првпат си го слуша гласот после 40 години

Џоан Милн страда од Ашеров синдром, што претставува многу ретка болест која ги погодува сетилата за вид и слух. Таа е родена глува и така живее сиот свој живот...
Датум: 28 мар 2014
, Автор:

Кафе на иднината

Подгответе го утринското кафе со помош на вашиот ајфон или ајпад. Тоа ви го овозможува ултрамодерниот автомат за кафе „Top Brewer“.
Датум: 16 апр 2012
, Автор:

Дрвена еспресо машина

Создадена од норвешкиот дизајнер Oystein Helle Husby, оваа еспресо машина т.н. „Linje“ (линија) има невообичаен дизајн, кој се разликува од останатите по импозантниот дрвен финиш.

Како да бидете пофотогенични?

Како и многу други работи во животот така и позирањето е талент кој може да се подобрува и усовршува.
Датум: 07 дек 2010
, Автор:

Nikon D3100 – вистински избор за идните фотографи

Најновиот драгоцен камен со кој Никон ја збогати својата линија на дигитални SLR фотоапарати за почетници е моделот „Nikon D3100“. Тој се карактеризира со неколку секси својства меѓу кои и со целосна поддршка за видео снимање со висока дефиниција...
Датум: 25 авг 2010
, Автор: