Eucerin® Хијалуронски филер – дневна крема за сува кожа

Хијалурноскиот филер-дневен крем за сува кожа покажува видливи резултати кога се нанесува на лицето и вратот секое утро со што дури и најдлабоките брчки стануваат помалку забележителни, а брчките на јаболчниците и оние околу устата видливо се намалуваат.

3-eucerin-hijaluronski-filer-dnevna-krema-za-suva-kozha-kafepauza.mk

Оваа крема има измазнувачки ефект кој се забележува. Дневната крема содржи ефикасна УВ заштита (СПФ 15 и УВА заштита) која ве штити од предвременото стареење бидејќи УВ зрачењата се еден од главните причинители за стареење на кожата и продлабочување на борите. Истовремено таа претставува и одлична база за шминката.

1-eucerin-hijaluronski-filer-dnevna-krema-za-suva-kozha-kafepauza.mk2-eucerin-hijaluronski-filer-dnevna-krema-za-suva-kozha-kafepauza.mk

Лифтинг на лицето во домашни услови

Спојте ги палецот и показалецот. Поставете ги така што показалецот ќе ви биде помеѓу долната усна и брадата, а палецот под брадата. Повлечете од линијата на вилицата до ушите, нанесувајќи благ притисок со врвовите на прстите. Продолжете кон слепоочниците и направете притисок во времетраење од 30 секунди правејќи движења во нагорна линија. Повторете го ова 7 пати.

0-eucerin-hijaluronski-filer-dnevna-krema-za-suva-kozha-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар