Ед Ширан ги изненади обожавателите со нова песна

Ед Ширан ги изненади обожавателите со нова песна

Талентираниот музичар Ед Ширан на своите фанови им подари ран божиќен подарок. Пејачот објави музичко изненадување наречено „Afterglow“. Ова е негова прва нова песна по повеќе од една година. Во оваа прилика, тој изјави на своите социјални канали и објави дека моментално одмара во својата татковина, а „Afterglow“ е песна што ја напишал минатата година и сакав да ја подари на сите обожаватели. Тоа е само песна што ја сака и се надева дека и ќе ни се допадне на сите. Ние ја обожаваме, а вие што мислите?

Слушнете ги овие нетипични божиќни песни во кои можете да уживате за време на празничната сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар