Кои од вашите омилени ТВ серии ќе можете да ги гледате нареднава недела

Кои од вашите омилени ТВ серии ќе можете да ги гледате нареднава недела

Секоја година, крајот на септември е период во кој почнуваат новите сезони на повеќето светски познати ТВ серии. Летната пауза помина, па сите долгоочекувани нови сезони започнуваат токму оваа недела. Погледнете го распоредот за оваа недела и подгответе се за нови возбудувања со вашите омилени ликови.
Кои од вашите омилени Тв серии ќе можете да ги гледате во нареднава недела

ТВ серија Датум на следна епизода Епизода Сезона

Озборувачка
(Gossip girl)

20 септември 2010 (понеделник) #2 4

Д-р Хаус
(House)

20 септември 2010 (понеделник) #1 7
Како ја запознав мајка ви
(How I met your mother)
20 септември 2010 (понеделник) #1 6
Два и пол мажи
(Two and a half man)
20 септември 2010 (понеделник) #1 8
Трева
(Weeds)
20 септември 2010 (понеделник) #5 6
90210 20 септември 2010 (понеделник) #2 3
Чак
(Chuck)
20 септември 2010 (понеделник) #1 4
Три Хил
(One Tree Hill)
21 септември 2010 (вторник) #2 8
Неочекуван живот
(Life Unexpected)
21 септември 2010 (вторник) #2 2
Модерна Фамилија
(Modern Family)
22 септември 2010 (среда) #1 2
ИМЗ: Лас Вегас
(CSI: Las Vegas)
23 септември 2010 (четврток) #1 11
Вампирски дневници
(The vampire diaries)
23 септември 2010 (четврток) #3 2
Теоријата за Биг Бенг
(The Big Bang Theory)
23 септември 2010 (четврток) #1 4
Вовед во анатомија
(Grey’s Anatomy)
23 септември 2010 (четврток) #1 7
Приватна пракса
(Private Practice)
23 септември 2010 (четврток) #1 4
Натприродно
(Supernatural)
24 септември 2010 (петок) #1 6
ИМЗ: Њујорк
(CSI: New York)
24 септември 2010 (петок) #1 7
Симпсонови
(The Simpsons)
26 септември 2010 (недела) #1 22
Очајни домаќинки
(Desperate Housewives)
26 септември 2010 (недела) #1 7
Декстер
(Dexter)
26 септември 2010 (недела) #1 5
Фамилијарен човек
(Family Guy)
26 септември 2010 (недела) #1 9


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Билјана Reply

  Одлично, од горенаведените гледам 12 серии и едвај ги чекам да почнат 🙂

 2. kiki Reply

  а на која програма на пример играат сериите?

 3. Biljana Reply

  ah za zal na nashive progami tesko ke gi najdis, se emituvaat nekoi , ama postari sezoni..osven na hrvatskite ako gi ima ponovite…inaku jas licno od internet gi simnuvam…

 4. Amazing Reply

  Пфф како сте ги напишале, ко да ќе ги даваат на нашиве телевизии. Се ова оди премиерно во Америка и кај нас најблиску Хрватска ги емитува поголемиот дел, и тоа на HRT2.

 5. kiki Reply

  па затоа прашав, пошто и јас некои ги симнувам од интернет, ама пошто овде се напишани со датум и време кога почнуваат, си реков да не одат на некоја програма , било да е наша или некоја од кабловска…како и да е, џабе е овај распоредов, да продолжам јас да си спуштам од нет…хехехех

Остави коментар