Топ 5 содржини за изминатата недела (13.09-19.09)

Доколку до вас не стигнаа најинтересните содржини кои се читаа на Кафе пауза минатата недела, еве прилика да надоместите за пропуштеното.
Топ 5 содржини изминатата недела (13-19 септември)

 1. Кафето и хороскопските знаци
  Љубителите на кафето преферираат истото да го консумираат преработено во одреден вид, подготвено на различен начин, сервирано во еден или друг стил. Некои од пиењето кафе прават ритуал, други го дрмаат набрзинка од сабајле за да се освестат за претстојниот ден. Преференциите за видовите кафе и начинот на кој тоа е подготвено можат да зависат од хороскопските знаци. Еве во каков тип на кафе уживаат луѓето со различни хороскопски знаци…
  .
 2. Астрологијата и првиот коментар после секс
  Некои го сфаќаат сексот како нешто свето и возвишено, други на него гледаат како на добар метод за ослободување од стресот, додека трети чекаат да влезат во брак за да го искусат. Еве каков коментар може да очекувате од луѓето со различен хороскопски знак по сексуалниот чин.
  .
 3. Топ есенски трендови на лакови за нокти 2010
  После летото исполнето со светли, густи и весели бои на лакови за нокти, време е да се погледне кон оние што ќе ја обележат оваа есен.  Иако не треба да се ограничуваме кога се работи за избор на лак за нокти, бидејќи тоа е и покрај сѐ, начин да се изразите себе и прашање на вкус, боите кои ги избраа модните лидери ширум светот за колекцијата есен/зима 2010 се…
  .
 4. Големата сина морска дупка во Белизе
  Ако некогаш, случајно се најдете во Белизе, не пропуштајте ја шансата да ја посетите Големата сина дупка, едно од најубавите природни светски чуда.
  .
 5. Што ќе се случи со вашето тело сега ако престанете да пушите?
  Веројатно многумина ги знаат опасностите од пушењето, но свесно не се откажуваат од оваа своја навика, бидејќи повеќе уживаат во цигарата, одошто се загрижени за своето здравје. А можеби почесто и не сакаат да ја знаат реалната вистина за пушењето како предизвикувач на сериозни болести. Ако не се грижите на долгорочен план, погрижете се барем за својата најблиска иднина. Видете какви позитивни промени ќе ви се случат, доколку престанете да пушите. Потоа, престанете и уверете се.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар